Прворођеним бебама у Фочи начелник даровао златнике

Начелник општине Фоча Милан Вукадиновић  данас је уручио златнике за  два дјечака и двије дјевојчице – прворођене бебе у 2024. години, а њиховим мајкама букете цвијећа.

Димитрије Мандић прва је беба рођена у фочанској болници у овој години, а на свијет је стигао 3. јануара у 1.35 часова. Родитељи Татјана и Младен Мандић добили су најљепши новогодишњи поклон.

Истог дана, добили смо и мале суграђанке близнакиње Тару и Софију Ковачевић, од мајке Анастасије и оца Миленка и Арсенија Радовић, од мајке Александре и оца Радојице.

Начелник Вукадиновић од срца је честитао породицама на приновама, уз жељу да  у овој години буде више новорођенчади.

-Општинска власт наставиће да улаже што је више могуће у пронаталитетну политику својим различитим програмима, јер ове мјере очигледно дају резултате и надамо се да ћемо још ове године предложити неколико нових мјера – рекао је Вукадиновић.

У фочанском  породилишту у 2023. години рођено је 119 беба из Фоче, 52 дјевојчице и 67 дјечака.