СУТРА ДАН ОПШТИНЕ

Полагањем вијенаца на спомен-обиљежја и свечаном сједницом локалног парламента на којој ће бити додијељена признања и награде заслужним појединцима у Фочи ће сутра битри прослављен Дан општине,9.Мај.

Признање “Почасни грађанин Фоче” биће уручено министру просторног уређења, грађевинарства и екологије Републике Српске, Сребренки Голић за допринос енергетској ефикасности фочанске болнице.

Повељу општине ове године добиће сарајевски привредник Енес Хајдаревић, који је својим средствима изградио мост на Сутјесци у фочанској Мјесној заједници Попов Мост, асфалтирао локални пут, обновио џамију, а сваке године стипендира ученике подручне школе.

Биће уручене и двије захвалнице, као и пет новчаних награда.

Свечана сједница Скупштине општине Фоча биће одржана у Градском позоришту у 11.00 часова.

Поводом Дана општине, вечерас ће у организацији локалне управе, од 20.00 часова бити одржан концерт “Рибље чорбе” у Градској дворани.