ПОТПИСАН ПРОТОКОЛ О САРАДЊИ У ОКВИРУ ПРОЈЕКТА „ЛОКАЛНИ ИНТЕГРИСАНИ РАЗВОЈ“

Представници општине  Фоча потписали су Протокол о сарадњи за локални развој, у оквиру пројекта „Локални интегрисани развој“ (LIR), који финансира Европска унија (EU), а реализује Развојни програм Уједињених нација у Босни и Херцеговини (UNDP BiH).

Потписивањем протокола потврђује се спремност општинских власти да активно учествују у даљем подстицању локалног раста, унапређењу животног стандард и побољшању квалитета услуга које се нуде грађанима.

Протоколом се утврђују конкретни развојни циљеви, који су подржани као дио програма помоћи у оквира ЛИР пројекта, а главни циљ је омогућити провођење развојних приоритета, који су усмјерени ка побољшању животног стандард свих грађана који живе на подручју општине Фоча.

Током реализације ових активности, фокус ће бити на јачању сарадње и подршке за унапређење функције локалног развоја и управљања финансијама, општинских услуга и инфраструктуре, те економски развој и стварање нових радних мјеста.