ТРАДИЦИОНАЛНО НАЛАГАЊЕ БАДЊАКА ИСПРЕД ФОЧАНСКИХ ХРАМОВА

Бројни православни вјерници присуствовали су налагању бадњака испред храмова Светог Николе и Светог Саве у Фочи.

Пламен светог церовог дрвета огријао је Фочаке најављујући најрадоснији хришћански празник – рождество Христово, присјећање на догађај када је Дјева Марија прије више од 2.000 година у витлејемској пећини родила Богочовјека – Спаситеља рода људског.

Вјерницима окупљеним испред Храма Светог Саве Бадње вече и Божић честитао је начелник општине Фоча Радисав Машић, а протојереј-ставроФор Дарко Ђого пожелио је фочанским момцима да се жене, а дјевојкама да се удају.

-У нашим породицама је све мање дјеце и питање је кроз 50, 60, кроз 100 година, ко ће на овом мјесту божићовати, да ли Срби православни или можда неки други народ, у којем се момци не питају хиљаду питања прије него што ће се оженити и цуре хиљаду питања прије него што ће се удати, и који знају да човјек најприје мора да воли другога човјека да би могао да воли Бога- рекао је Ђого.

У програму који је организвала Црквена општина, дјеца су рецитовала божићне пјесме, а наступили су и фочански гуслари и двојничари.