МАШИЋ: РЕФЕРЕНДУМ О ДАНУ РЕПУБЛИКЕ ДЕМОКРАТСКО ПРАВО СВАКОГ ГРАЂАНИНА

Начелник општине Фоча Радисав Машић изјавио је данас да је референдум о Дану Републике Српске грађанско, демократско право и да је изјашњавање грађана најприје дуг према онима који су животе дали за стварање и одбрану Српске.

-Ми желимо да славимо наш Дан Републике, нашу крсну славу, јер је то наше постојање, грађани треба да се изјасне и вољу народа не може нико да занемари- рекао је Машић, који се на референдуму о Дану Републике изјаснио на бирачком мјесту у фочанској ОШ „Свети Сава“.

У Републици Српској данас се одржава референдум на којем ће 1.219.399 грађана Српске са правом гласа имати прилику да одговори на питање “Да ли подржавате да се 9. јануар обиљежава и слави као Дан Републике Српске?”