Почиње настава у подручјима која нису угрожена

Према одлуци Владе Републике Српске, наставни процес биће настављен  у свим основним и средњим школама Републике Српске у подручјима која нису угрожена поплавама. Биће настављене такође све раније планиране активности на организацији и извођењу школа у природи, екскурзија и матурских вечери.

Настава неће почети у општинама Челинац, Лакташи, Србац, Добој, Вукосавље, Шамац, Бијељина, Шековићи, Котор Варош и Модрича. У свим осталим општинама, руководство школе процјењиваће за сваку школу појединачно да ли је безбједно извођење наставе и у складу с тим поступати.

Представници Министарства просвјете и културе посјетиће у наредна два дана Приједор, Добој, Градишку и Бијељину и заједно са предсједницима актива директора основних и средњих школа са тих подручја размотрити ситуацију у овим општинама и у складу с тим, донијети даље препоруке.