Патријарх Порфирије данас и сутра у Фочи

Његова светост патријарх српски Порфирије своју дводневну посјету Фочи започео је састанком са начелником општине Фоча Миланом Вукадиновићем.

Дочеку патријарха присуствали су начелник општине са сарадницима и Његово високопреосвештенство митрополит дабробосански Хризостом са више архијереја, свештенством и монаштвом.

У наставку ће у част доласка српског патријарха у Храму Светог Саве бити служена доксологија у 18.00 часова.

Патријарх Порфирије ће у недјељу у 8.30 часова бити дочекан испред Храма Светог Саве, након чега ће услиједити литургија и чин великог освећења Светосавског храма, највеће црквене грађевине у Републици Српској, БиХ и шире.

Ово је трећи долазак првојерарха Српске паравославне цркве у Фочу у посљедње три деценије, након посјете блаженопочивших патријарха Павла 1993. и патријарха Иринеја 2012. године.