Борачка организација Фоча обиљежила Митровдан

Општинска Борачка организација Фоча обиљежила је крсну славу Митровдан полагањем цвијећа и прислуживањем свијећа на Централном споменику погинулим борцима и цивилима из Одбрамбено-отаџбинског рата, те ломљењем славског колача у Храму Светог Николе.

Предсједник Предсједништва Борачке организације Фоча Срђан Станковић поновио је да је, 26 година након рата, незапосленост демобилисаних бораца проблем који мучи ову категорију становника.

-Око 500 бораца Општинске борачке организације у Фочи је незапослено и то није нимало добра порука и слика за све надлежне власти. Зато и данас понављамо поруку да надлежни погледају мало на демобилисане, незапослене борце. Да су годишње запошљавали по два до три борца не би таква слика данас била. Сви ти борци имају сада око 55 или 60 година. Ми тражимо да се ти борци пензионишу, ако је икако могуће и у складу са неким условима, међутим и од тога нема неке користи-рекао је Станковић.

Цвијеће на споменик, поводом Митровдана, положила је и делегација општине, предвођена начелником Миланом Вукадиновићем