СТРОЖИЈА КОНТРОЛА ПРОВОЂЕЊА ДОНЕСЕНИХ МЈЕРА

ОПШТИНА ФОЧА

Штаб за ванредне ситуације

Општински штаб за ванредне ситуације на данашњој сједници донио је следеће закључке:

1. Комунална полиција, у сарадњи са МУП-ом, од данас је појачала контролу поштовања донесених мјера заштите:
-кориштење маске и рукавица и поштовања физичке дистанце

2. Појачава се контрола новоотворених објеката и радњи које морају доследно прмењивати донесене мјере.

3. Грађанима се препоручује да користе маску и рукавице, да поштују физичку дистанцу, да проветравају просторије у којима бораве и воде рачуна о хигијени просторија у којима бораве.

4. Наставља се дезинфекција јавних површина,објеката,стамбених зграда.
Дезинфекција ће се у Болници и Дому здравља вршити понедељком, средом и петком а осталим данима дезинфиковаће се остале јавне површине.

5. Субота, 9.мај – Дан општине Фоча и Дан побједе над Фашизмом биће нерадни дан. Радиће само дежурне службе.

6. У суботу 9.маја радиће Градска пијаца за домаће производе
.
Пијаца ће радити од 7:00-13:00 часова уз поштовање свих мјера заштите, чију ће примјену контролисати Комунална полиција и МУП.
Пијаца ће, дан раније, бити опрана и дезинфикована.

7. Ватрогасци ће наставити редовно прање улица, након чега се врши њихова дезинфекција.

Општински штаб

Закључци 04.05.2020