У ПРОТЕКЛЕ ТРИ ГОДИНЕ ЗАПОСЛЕНО 28 ДЈЕЦЕ ПАЛИХ БОРАЦА

У протекле три године у Фочи је запослено двадесет осморо дјеце палих бораца, док је у истом периоду приправнички стаж обавило или обавља шеснаесторо дјеце са високом школском спремом из ове категорије, саопштено је из општине Фоча поводом  Дана несталих и погинулих у одбрамбено-отаџбинском рату Републике Српске, који се обиљежава данас.

У саопштењу се додаје да је тренутно на евиденцији незапослених из ове категорије још 86 лица, док приправнички стаж чека још осам лица из борачких категорија са високом школском спремом.

-Подаци говоре да се у протеклом периоду радило доста на запошљавању борачких категорија, нарочито дјеце палих бораца, што треба да буде један од сталних приоритета и у наредном периоду, како локалних , тако и републичких власти-истиче се у саопштењу.