Средњошколци показали како заштити животну средину

Поводом 5. јуна Свјетског дана заштите животне средине Општина Фоча  је данас, у оквиру пројекта “Одрживи прекогранични развој општина Фоча и Плужине“, организовала школски догађај о заштити животне средине у Средњошколском центру и јавни догађај о овој теми на тргу Краља Петра, са циљем подизања еколошке свијести код ученика и грађана Фоче.

У склопу школске кампање ученици су радили на уређењу  школског дворишта.  Фарбали су клупе у школском дворишту, уредили травњаке и живу ограду. Ученици су погледали и занимљив едукативни филм „Човјек који је садио дрвеће“  на тему заштите животне средине.

Истим поводом, на тргу Краља Петра организована је  јавна кампања гдје су ученици Средњошколског центра дијелити брошуре, флајере и инфо летке упознавајући суграђане о важностима Свјетског дана заштите животне средине  и колико је битно да се чува животна околина.