Начелник обишао радове на изградњи зграде за младе брачне парове

Начелник општине Фоча Милан Вукадиновић,  данас је обишао локацију на којој се гради зграда за младе брачне парове у насељу Доње Поље.

Ријеч је о једном од првих таквих пројеката у Републици Српској, којим је предвиђена изградња 50 станова површине од 47 до 68 квадратних метара.

Радове изводи фирма “Конструктор“ из Фоче .

Начелник Вукадиновић изразио је задовољство оним што је затекао на градилишту и додао да све тече  планираном динамиком, истакавши да је данас расписан Трећи јавни позив за куповину стана у згради за младе брачне парове, који ће бити отворен 30 дана.

Општина Фоча суфинансира овај пројекат-тако што будући инвеститор неће платити накнаде на име ренте и уређење грађевинског земљишта, већ ће ти трошкови представљати улагање општине.