У Бањалуци састанак о проблему и рјешавању одлагања отпада на простору Фоче и Горажда

Начелник општине Фоча Милан Вукадиновић заједно са градоначелником Горажда Ернестом Имамовићем разговарао је данас у Бањалуци са Министром за просторно уређење, грађевинарство и екологију Републике Српске Бојаном Випотником о проблему и рјешавању одлагања отпада на простору Фоче и Горажда, али и читаве регије.

Начелници су изнијели потенцијална рјешења која се тичу градње регионалне депоније и затражили подршку свих структура власти на питању рјешавања овог проблема.

Министарство поздравља активности локалних заједница по овом питању, јер ће се на тај начин рјешити питање одлагања отпада читаве регије, смањити загађење ријеке Дрине и утицати на очување туристичког потенцијала општина и градова у овом подручју.