Уручена постхумна одликовања породицама погинулих бораца

Породицама погинулих бораца са подручја општина Фоча, Вишеград и Гацко, уручено je осам постхумних одликовања, медаље заслуга за народ, којима је предсједница Републике Српске Жељка Цвијановић постхумно одликовала борце из ове три општине. У 2021. години додијељено је 396 медаља, а укупно до сада 2.541.

Изасланик предсједнице Републике Српске Слободан Жупљанин и начелник општине Фоча Милан Вукадиновић уручили су Медаље заслуга за народ породицама погинулих бораца Војске Републике Српске.

За ову годину планирана је додјела 396 одликовања, а план кабинета и саме предсједнице Републике Српске Жељке Цвијановић је да се у сљедећој години заврши овај посао, јер послије 30 година рата породице немају права да чекају на заслужена одликовања.

Из локалне самоуправе исказали су велику захвалност и поштовање борцима који су дали животе за настанак и одбрану Републике Српске.