Поводом Дана српског јединства, слободе и националне заставе, честитка начелника општине

Поводом Дана српског јединства, слободе и националне заставе, који заједно прослављају Република Српска и Република Србија, у име Општине Фоча свим припадницима српске националости најискреније честитам овај празник, уз жељу да га обиљеже свечано и достојанствено, у складу с традицијом нашег народа.

Овај датум није изабран случајно јер се 15. септембра обиљежава и пробој Солунског фронта, када је васкрснула српска војска похрлила да поврати физички изгубљену отаџбину.

Данас нам је, више него икада, потребно јако и нераскидиво национално јединство, чак и онда када не можемо да постигнемо политичко. Не треба да се стидимо нити заборавимо чињеницу да смо један од најстрадалнијих у ХХ  вијеку и да смо увијек били на правој и побједничкој страни историје.

Зато, ма гдје год   се налазили, истакнимо заставе на нашим трговима, улицама, домовима, подигнимо их у срцима и мислима за наше јединство, слободу и слогу.

Начелник Општине Фоча Милан Вукадиновић