“КОНФЕРЕНЦИЈА БЕБА” У ФОЧИ 29.ЈУНА

Манифестација „Конференција беба“ чији је циљ афирмисање наталитета јачањем истинских вриједности породице одржаће се 29.јуна на Градском тргу у Фочи, од 20 часова.

На деветој смотри беба, коју заједно организују општина Фоча и ресорно министарство, биће изабрано трочлано предсједништво и најпородица- породица са највише дјеце што млађих годишта, који ће бити награђени новчаним и другим наградама.

Право учешћа у избору предсједништва имају бебе до двије године старости, односно рођене у периоду од 28.06.2016. до 28.06.2018.године.

Пријаве за учешће на манифестацији „Конференција беба“ подносе се у шалтер сали општине Фоча, сваким радним даном у периоду од 7 до 15 часова, најављено је из Општинског одјељења за привреду и друштвене дјелатности.

Према подацима матичне службе, у Фочи се до 2000.године рађало годишње више од 200 беба, а негативан природни прираштај почео је 2005.године и задржао се до данас.

У 2016.години рођене су 133 бебе, а умрло је 177 Фочака, док је лани у Фочи рођено 114 беба, а умрло је 217 особа.