УЉЕПШАВАЊЕ ГРАДА: ПОСАЂЕНО СЕЗОНСКО ЦВИЈЕЋЕ

Више од 3 000 садница сезонског цвијећа засадили су данас радници сарајевског предузећа „Парк“у оквиру општинске акције прољећног уређења града.

Цвијећем је украшена и недавно реновирана Улица краља Петра, главни градски трг и зелене површине испред централног споменика, Дома здравља и Градске дворане.

У предузећу „Парк“ кажу да су засадили укупно 3 150 садница петуније, салвије, кадифе и виоле.

-Ово ћемо наставити и идућих година, а сада радимо едукацију осам жена које ће одржавати цвијеће, с тим што ћемо обучити још људи -рекао је Аљо Летић, радник предузећа.

cvijece foca 2

Он је позвао грађане да сви чувају цвијеће за које је напоменуо да траје цијелу сезону, све до првог снијега.

У садњи цвијећа, радницима предузећа „Парк“ помогао је радни вод општине и радници који су недавно јавним позивом општине ангажовани за одржавање зелених површина и уређење обала ријека.