Честитка поводом добијања статуса града

Драге Фочанке и Фочаци,

​Са поносом и радошћу вам честитам овај историјски тренутак – наша Фоча је званично добила статус града.

​Ово признање је круна нашег заједничког рада, богате традиције и потенцијала које носимо у срцу. Статус града нам отвара нова врата за развој, модернизацију и бољи живот свих наших грађана.

То је потврда наше богате историје, успјешне садашњости и блиставе будућности.

Није ово побједа појединца – ово је побједа свих нас, уједињених у нашем фочанском локалпатриотизму.

​Град није само формална титула, већ подстрек да градимо још љепшу, модернију и снажнију Фочу за генерације које долазе.

Овај пут који је прешла Фоча је и доказ да се велики кораци могу направити увијек кад имате јаку вољу и љубав према својој локалној заједници.

Знали су то и они момци који су били на бранику отаџбине – зато ми данас знамо цијенити слободу коју имамо.

Хвала вам што свакодневно доприносите развоју наше заједнице.

Фоча је будућност и свијет.

​Живјела Фоча!

​Ваш градоначелник

Милан Вукадиновић

Поделите: